تغییر مکان توضیحات دسته‌بندی ووکامرس به بعد از محصولات

توجه ربات گوگل همیشه به حجم محتوا و استفاده از کلمات کلیدی در محتوای هر صفحه بوده است. یکی از ترفند های بهینه سازی سئو دسته بندی محصولات افزودن متن توضیحات به دسته بندی با طول حداقل 1000 کلمه است. تقریبا تمام سایت های اینترنتی بزرگ از این راهکار برای دریافت سئو بهتر در دسته بندی و لینک سازی برای استفاده میکنند و فروشگاه های وردپرس که با ووکامرس راه اندازی شدند از این موضوع مستثنی نیستند.

اما مشکل بزرگی وجود دارد این است که ووکامرس توضیحات دسته بندی را قبل از لیست یا گرید محصولات به نمایش میگذارد. کلمات کلیدی مشخص شده برای برای دسته بندی وووکامرس موضوع فروش دارند و کاربر مایل است در ابتدای ورود به این صفحه ابتدا محصولات شما را ببیند. مواجه شدن کاربر با یک متن طولانی باعث کاهش تجربه کاربری شده و ممکن است بدون مراجعه به قسمت نمایش محصولات صفحه را ببندد. این موضوع میتواند به شدت به فروش سایت شما صدمه وارد کند.

راهکار مناسب برای رفع این مشکل انتقال توضیحات دسته بندی محصولات ووکامرس به بعد از محصولات و در انتهای صفحه است.

برای رفع این مشکل میتوانید کد زیر را انتهای فایل فانکشن قالب ( functions.php ) خود قرار دهید:

/*
 * Move WooCommerce Category Descriptions After Product Grid
 * Mahdi Jafarzadeh
 * https://www.wpwm.ir/
 * */
remove_action('woocommerce_archive_description', 'woocommerce_taxonomy_archive_description', 10);
add_action('woocommerce_after_shop_loop', 'woocommerce_taxonomy_archive_description', 100);

 

نکات مهم : این کد با تمام قالب های استاندارد وردپرس سازگار است، در صورتی که این کد برای سایت شما به درستی عمل نکرد باید با یک برنامه نویس مشورت کنید تا قالب سایت را اصلاح نماید.

در صورتی که پس از جا به جا شدن متن توضیحات دسته بندی ووکامرس با مشکل فاصله نزدیک این قسمت با محصولات مواجه شدید نیاز به اصلاح استایل CSS خواهد بود که مربوط به عملکرد این کد نیست.

برخی قالب ها در قسمت تنظیمات گزینه ای برای تنظیم این موضوع دارند؛ مثل قالب وودمارت WoodMart که در این صورت باید از تنظیمات خود قالب استفاده کنید.

بدون دیدگاه

کد های مشابه با آنچه دیدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed